Noblesní stříbro, futuristický titan, dub z Křivoklátska.
To je pohár mužské florbalové extraligy.

Pohár mužské florbalové extraligy

O pohár mužské florbalové extraligy se bojuje od sezony 2006/2007. Česká florbalová unie zadala zakázku na vytvoření unikátního poháru designérovi a šperkaři Davidu Lomosovi.

Upít ze sladkého poháru vítězství

„Už při prvních jednáních s ČFBU jsme se shodli, že chceme vytvořit trofej, která se stane nezaměnitelnou insignií florbalové extraligy“, vypráví tvůrce a designér poháru David Lomos. Další rozhodnutí pak směřovalo k tomu, aby se skutečně z poháru dalo pít. „Pít či nepít, toť otázka… Rozhodli jsme se, že by se měl vítězný tým mít možnost s poháru napít, došlo tedy k naplnění vlastního významu označení pohár,“ vysvětluje autor. Davidu Lomosovi se nakonec podařilo vytvořit nezaměnitelnou trofej, kterou přijali jak samotní hráči naší nejvyšší soutěže, tak sportovní veřejnost, včetně novinářů.

Chladná síla kovu i hřejivé dřevo

Tělo poháru představuje stylizovaná florbalová hůl, nad níž v letmém doteku sedí nádoba poháru, představující charakteristický florbalový míček. Ten je stříbrný a vejde se do něj téměř litr šampaňského. Kromě stříbra byl použit i další materiál – futuristický kov budoucnosti titan. Protiváhou chladných kovů je podstavec z českého dubu, jenž vyrostl na Křivoklátsku. Na něm jsou umístěny štítky dosavadních vítězů, a to od začátku samotné extraligy. Celý pohár pak váží 9,8 kilogramů.